Sarf Malzemesi ve Bakım Gerektirmez, Uzun Ömürlü


Fiber lazer kaynakları 100.000 saate varan çalışma ömürleriyle, uzun yıllar boyunca herhangi bir bakım gerektirmeksizin, markalama/kodlama/kazıma/kesme işlemlerinizde en büyük yardımcınız olacak.


Üstelik herhangi bir yedek parçaya ihtiyaç duymadan! Pipleksi Fiber Lazer Markalama Makineleri, fiyat/performans odaklı anlayışla tasarlanmıştır, başlangıç maliyetini ve işletim maliyetini kontrol altında tutmanıza yardımcı olacak.


Çok Fonksiyonlu


QR kod, barkod, seri numaraları, son tüketim tarihleri, logolar, görseller, vektörel çizimler gibi markalamaya ihtiyaç duyabileceğiniz, bir çok formatta sonuç almak mümkün.


Bu markalama işlemleri kalıcıdır, silinmez. Ayrıca seri numaraları gibi birbirini takip eden düzenli ya da düzensiz datalarınızı, belirleyeceğiniz sırayla tek bir tuşla markalayabilirsiniz.


Basit Operasyon, Kolay Kullanım


Markalama işlemlerinde en çok tercih edilen ve bir çok built-in fonksiyonuyla kullanımı kolaylaştıran EzCad yazılımı, herhangi bir yazılım tecrübesi olmayan kullanıcıların da hızlıca adapte olabileceği şekilde tasarlanmıştır.


Bir kaç tuş ile işlem yapmaya hemen başlayabilirsiniz.


Yüksek Hız


Pipleksi Laser serisi fiber lazer markalama makineleri, galvonometrik lazer kafası içinde bulunan ultra hızlı aynalar sayesinde işlemlerinizi saniyeler içerisinde tamamlar.


Üstelik hız performansının yanısıra sunduğu 0.003mm’lik hassasiyet değeri en detaylı işlerinizde bile mükemmel sonuç almanıza olanak tanır.


Opsiyonel Ekipmanlar


Divizör


Malzemenizin şekli size engel olmasın. Divizör, silindirik şekilli materyalleri, çalışma esnasında desene uygun bir şekilde döndürerek odak mesafesini sürekli doğru olacak şekilde ayarlayan ve tam desen sonucu çıkmasını sağlayan cihazdır.


Şişe, kalem, boru gibi ürünlerde sıkça kullanılmaktadır. Makinenize divizör ekleyerek, makinenizin kullanım alanını zenginleştirebilir, verimliliğinizi arttırabilirsiniz.


Mengene


Fiber lazer markalama makinelerinde altın ve gümüş kesim yaparken materyalin altında başka bir cisimin olmaması hem kalite hem de hız bakımından büyük önem taşımaktadır. Üstelik oluşan ısıdan dolayı malzeme genleşebilir ve işlem kalitesi düşebilir.


Bu sebeple malzemenizi havada tutacak ve iki tarafından sıkıca sabitleyecek olan mengene kalite performansınızın devamlılığını sağlayacaktır.


Otomasyon


Fiber lazer markalama makineleri üretim hattınızı takip ederek, ya da hattınızla haberleşerek otomasyon sağlayabilir.


Üretim hattınızın keşfinden sonra gerekli ekipmanlar ile birlikte montajı sağlanarak hızlıca hayata geçirilebilir.


Raycus Lazer Kaynak


Lazer kaynağı, lazer üreticisi ya da lazer jeneratör olarak da bilinmektedir. Lazer ışığını üreten makinenin en önemli bileşenidir. 20W-100W aralığında markalama makineleri için üretilen Q-Switch lazer kaynaklarının dünyadaki en büyük üreticisi olan Raycus, en çok tercih edilen lazer kaynağı olarak dikkat çekmektedir.


Çok stabil ve bakım masrafı olmayan ürünlerdir. Markalama işlemleri için çoğunlukla 20W, 30W ve 50W güç seçenekleri kullanılmaktadır. Güç arttıkça çalışma alanını büyütmek mümkün olur (max 30cm), derin kazımalar yapılabilir, hız artar. Ömürleri 100.000 saat olarak öngörülmektedir.JCZ Kontrol Kartı


Makinenin beynidir. Yüksek hassasiyeti devamlı olarak alabilmenizi sağlar. Kullanım kolaylığı sağlayan bir çok fonksiyonun perde arkasındaki kahramanıdır. Markalama makinelerinde en çok tercih edilen JCZ Kontrol Kartları, EzCad yazılım ürünüyle birlikte gelmektedir.


Malesef taklitlerine rastlamak mümkündür, yalnızca belirli işletim sistemlerinde ve yazılım versiyonlarında çalışabilen bu taklit kartlar ürün güncellemesini engeller ve performans sorunları yaşatır. Her makinemizin kontrol kartı kendisine özeldir ve orjinal ürünü aldığınızı teyid edebilmeniz için üretici firmanın seri numaraları üzerinde bulunmaktadır.


EzCad Yazılımı


Kullanıcının makineyle temas ettiği alan yazılımdır. Şu ana kadar bahsettiğimiz tüm bileşenleri EzCad yazılımı ile kontrol etmekteyiz. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kullanım kolaylığı sağlar, basit birkaç parametre ayarı ile işlemlerinizi hızlıca gerçeğe dönüştürebilirsiniz. EzCad yazılımı sayesinde,


– Desenlerinizi çok ince detaylarına kadar düzenleyebilir,

– Desen içerisinde farklı kısımlar için, farklı hız ve ya güç ayarları verebilir,

– En çok kullandığınız parametre setlerini kaydedebilir,

– .ai, .dxf, .plt, .dst, .bmp, .jpg, .gif, .tga, .png, .tif, gibi bir çok formattaki çizimlerinizi açabilir,

– Excel, SQL ya da Notepad formatlarında datalarınızı dilediğiniz sırayla içeri aktarabilir,

– Barkod okuyucu ile anlık olarak edindiğiniz datayı yazılım içine alabilir,

– Otomatik olarak güncel tarih ve ya saat bilgilerini işleyebilir,

– Desenlerinizi istediğiniz mesafe aralıklarıyla çoğaltabilir,

– TrueType, JSF tek çizgi, SHX ve DMF nokta matriks fontlarını, 1 boyutlu ya da 2 boyutlu barkodları kullanabilirsiniz.


Galvo Tarama Kafası


Lazer tarama kafası ya da bilinen adıyla Galvo, lazer ışığını materyale ulaştıran bileşendir. İçerisindeki çok hızlı aynalar sayesinde lazer ışığını belirtilen deseni markalayabilmesi için yönlendirir.


Pipleksi Lazer Fiber Lazer Markalama Makinelerinde SCANLAB teknolojisini kullanarak yüksek hız ve hassasiyet sağlayan dünyaca ünlü Sino-Galvo marka tarama kafaları kullanılmaktadır.


F-Theta Tarama Lensi


Tarama lensleri makinenizin çalışma alanını belirler. Çalışma alanı küçüldükçe, yani daha küçük alanlı tarama lensleri kullandıkça, lazer tarayıcı kafanın materyalle olan mesafesi kısalır. Bu da daha büyük alanlı tarama lenslerine göre daha fazla ve yoğun güç anlamına gelmektedir. Bu sebeple çalışma alanı büyüdükçe gücün az da olsa azalacağını, bunun da işlem süresini uzatacağını hesaba katmak gerekir. Özellikle derin markalama, ya da altın/gümüş kesimlerinde mutlaka küçük alan ve yüksek güç kombinasyonunu tercih etmek gerekir.


Makinenizin çalışma alanını başlangıçta tercih ettiğiniz şekilde kullanma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Dilediğiniz zaman yeni bir lens tedarik ederek çalışma alanınızı revize edebilirsiniz.


Pipleksi Lazer Fiber Lazer Markalama Makinelerinde maksimum işlem hassasiyeti ve devamlılığı sağlayacak dünyaca ünlü Wavelength marka f-theta lensler kullanmaktayız. 


Kırmızı Odak Işığı


Lazerlerin en güçlü, en ince ve en hassas performans alabildikleri noktaya odak mesafesi demekteyiz. İşlem yapılırken bu odak mesafesinin tutturuması önemlidir. Materyali bu odak mesafesinin biraz aşağısında ya da yukarısında tutmak alacağınız sonucu kötü etkileyecektir.


Odak mesafesini ayarlamak çok kolaydır, makine üzerindeki harici odak ışığı sayesinde bir kaç saniye içerisinde makine kafasını doğru pozisyona getirebilirsiniz.


Kırmızı Önizleme Işığı


Deseninizin çalışma alanında tam olarak nereye işleneceğini görebilmeniz ve materyalinizin bu pozisyona göre yerleştirebilmeniz için makine içerisine eklediğimiz kırmızı ışık size harika bir önizleme oluşturacak.


Üstelik bu önizlemeyi dilerseniz desenin dış ölçülerini göreceğiniz şekilde dikdörtgen olarak ya da deseninizin aktüel olarak dış kenarlarını görebileceğiniz şekilde alabilirsiniz.


Odak Mesafesi Ayarlama Kolu ve Cetveli


Lazer odak mesafesi, lazer kafasını yukarı&aşağı hareket ettirerek ayarlanmaktadır. Ürün yüksekliğinin değişmesi durumunda, lazer kafasını yukarı aşağı hareket ettirebilmek için kullanımı çok basit olan döndürme kolunu çevirmeniz yeterli. Üstelik dilerseniz, lazer kafasını hareket ettirirken cetvel üzerinden de mesafesini ölçebilirsiniz.


Çalışma Tablası


Alüminyum çalışma tablası, ürünlerinizi üzerine koyacağınız platformdur.


Bu platform üzerinde oluşturduğumuz vida deliklerine fikstürler sabitleyip, ürünlerinizi her defasında aynı pozisyona yerleştirebilirsiniz.


Ayak Pedalı


Üretimi hızlandırmak, zaman ve işçilik maliyetlerini azaltmak demek. Günümüzde saniyelerin bile büyük önem taşıdığı üretim süreçlerinde, operasyonu kolaylaştıracak her araç önemli.


Ayak pedalı, operatörün bilgisayar ile olan etkileşimini en aza indirip, ön izleme ve çalıştırma komutlarını ayak ile yapmasına olanak tanır. Bu şekilde eller ile materyaller yerleştirilip aynı anda ayak ile makineye komut verilebilir.


Koruyucu Gözlük


Önce iş güvenliği! Özellikle parlak yüzeyli materyaller lazer ışınını yansıtabilir ve gözlerde yaralanmaya sebep olabilir.


1064nm dalga boyu için özel olarak üretilmiş koruyucu gözlükler, çalışma süresince operatörün gözlerini fiber lazer ışınlarından korur.


Materyal Çeşitliliği


Fiber lazerler bir çok materyal üzerinde başarılı markalama sonuçları yakalayabilmektedir. Mutlu müşterilerimiz tarafından üzerine markalamalar yapılan, ve ya demo çalışmalarında yapılabildiğini gördüğümüz materyalleri listeledik. Fiber lazerler ile sonuç alınabilecek materyaller bu liste ile sınırlı değildir. İşlem yapmak istediğiniz materyali listede göremediyseniz, bizimle iletişime geçip demo çalışması talep edebilirsiniz.


17-4 PH Paslanmaz Çelik


4043 Çelik


Bayer 2807 Makrolon Polikarbonat


Siyah/Beyaz ABS


2 yıl garantili olması


Fırçalanmış Aluminyum


Anodize Aluminyum


Renkli Delrin (Siyah/Beyaz)


Bakır


GE Plastik Polikarbon Reçine 121-R


Cam Dolgulu Teflon


Makine Ekipmanı Çeliği


Metal Kaplama Seramik


Nikel Kaplamalı 1215 Çelik


Polibutilen Tereftalat


Rynite Pet


Silikon Karbür


Silikonlu Levhalar


Beyaz PEEK


Çinko Kaplamalı Çelik


303 Paslanmaz


v6061 Aluminyum


Bayers Bayblend FR 110


Pirinç


Karbon Nanotüp


Kobalt Krom Çelik


Toz Kompakt Demir


DAP – Diallyl Phthalete


Cam Dolgulu PEEK


Sert Anodize Aluminyum


Magnezyum


Molybdenum


Naylon


Polisüflon


Gümüş


Silikon Çelik


Çeşitli Inconel Metaller


Sarı Kromat Aluminyum


Altın


Örnek Kullanım Alanları
Satış Öncesi


 


 Konfigurasyon

İşleriniz bu kadar özel iken makineniz neden standart olsun?


İşlem yapacağınız materyalin ebatlarına göre makinenizin çalışma alanını, Materyalin kalınlığına veya ulaşmak istediğiniz hıza göre lazer gücünü ve tüp markasını, İşleminizin adedine göre makinenin kafa sayısını seçebilir; ayrıca çalışacağınız materyalin ve işlemin niteliğine göre makinenize, Kamera seçeneği, Silindirik ürünleri desene uygun şekilde döndürmeye yarayan divizör, Kumaş topu bağlama aparatı ekleyebilirsiniz.


Teslimat ve Kurulum

Kalitesine ve kullanım kolaylığına çok güvendiğimiz makinelerimizi yerinize kadar teslim ediyor, kurulumu yapıyor ve eğitimini veriyoruz.


Müşteri odaklı çalışma prensibimiz gereği, makinenizin bir an önce faaliyete geçmesini önemsiyor ve bu doğrultuda süreci olabildiğince sağlam ve hızlı bir şekilde hayata geçiriyoruz.


Teknik Destek

Sektörde bulunan 1000’den fazla makinelerimizin her birinin teslim edildikleri ilk günden beri arkasında olmaktan durur duyuyoruz.


Uzman teknik servis ekibimizle makine başında veya mümkün olduğu durumlarda uzaktan destek ile teknik servis hizmeti veriyoruz.


Yedek Parça

Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı lazer yedek parça depolarından birini, sizlerin ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılayabilmek için sürekli güncel tutuyoruz.


Zaman içerisinde ihtiyaç duyabileceğiniz her parçanın yedeğini stoklarımızda bulunduruyor, dilerseniz adresinize kadar teslim edip montajını sağlıyoruz.

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

LAZER MARKALAMA MAKİNESİ

  • Ürün Kodu:Lazer markalama makinesi
  • Stok Durumu:Stokta var
  • 0,00TL

  • KDV Hariç:0,00TL

Etiketler: Fiber, markalama, galvo, kazıma